Moderní domácnost

1.       Pračka (se sušičkou)
Jednoznačné číslo jedna v pomyslném žebříčku vynálezů, za něž by jejich autoři měli dostat speciální cenu všech žen světa. Protože není nic otravnějšího než trávit hodiny a dny tím, že třídíte, namáčíte, drhnete, oplachujete a ždímete stohy oblečení nejen svého, ale také třeba manžela, nebo dokonce ještě i dětí.
Ještě před padesáti lety si ženy musely vyhrazovat víkendy nikoli k odpočinku, ale aby během nich zvládly nejen stereotypní, ale často fyzicky velmi namáhavou práci, jejíž technické řešení stálo doslova za dveřmi.
Dnes už jenom otevřete buben, vložíte oblečení, přidáte prací prostředek a za pětačtyřicet až devadesát minut vyjímáte vyprané dávky prádla jakéhokoli materiálu, které pak ještě v případě zájmu můžete dále upravovat v sušičce.
pračka a sušička u sebe
2.       Myčka nádobí
Není sice ještě běžnou součástí většiny domácností tak, jako je tomu v případě pračky, ovšem její obliba neustále narůstá a díky tomu, jakou práci v domácnosti zajišťuje ji lze zařadit na druhé místo našeho seznamu.
Díky myšce na nádobí už ženy dnes nemusejí stát nad dřezem, v němž si za přítomnosti saponátu plného chemikálií máčí dlouhé minuty ruce, ničí manikérkou upravené nehty a sahá na zaschlé zbytky potravy smísené se slinami a bůhví čím vším ještě.
nádobí na myčce
Povětšinou není nutné ani předmývání a nádobí (kterého se zejména ve vícečlenných domácnostech najde vždy dostatečné množství) stačí pouze vložit dovnitř myčky, stejně jako je tomu u oblečení v pračce.
čerstvý chléb
3.       Domácí pekárna
Máte-li zájem o čerstvé domácí pečivo, jeho kompletní příprava pouze „v ruce“ je zdlouhavá, namáhavá a často s nejistým výsledkem. Těmto komplikacím se však za pomocí domácí pekárny lze úspěšně vyhnout. Vzhledem ke své užitečnosti a navyšování kvality života, které dost podstatně dopomáhá, obsazuje domácí pekárna třetí místo našeho seznamu.

4.1
07

© 2019 M4N All Rights Reserved   

Theme Smartpress by Level9themes.